gift-553143_1280
Blog

Jak pakować prezenty świąteczne?

Pakowanie prezentów to często niełatwe zadanie. Z jednej strony nie każdy posiada zdolności manualne, które pozwalają na piękne zapakowanie i udekorowanie prezentu, a z drugiej nie wypada podarować przedmiotu bez choćby uprzedniego zapakowania go w torebkę. Istnieje wiele możliwości dotyczących pakownia prezentów świątecznych. Niektóre z nich są bardzo proste, ale wciąż eleganckie, inne wymagają czasu i skupienia, jednak efekt może przekroczyć oczekiwania. Jak pakować prezenty świąteczne, by wyglądało to estetycznie, a jednocześnie przynosiło radość pakującemu?

Torebki prezentowe

Torebki prezentowe to najprostsza i najbardziej popularna opcja. Zapakowanie w nią prezentu nie jest zadaniem trudnym i nawet dziecko poradzi sobie z takim wyzwaniem. Jednak torebkę także trzeba odpowiednio wybrać. Abstrahując od rozmiaru torebki prezentowej, każdy powinien zwrócić uwagę na jej wzór i kolor. Gdyż dostępnych możliwości jest wiele. Dlatego też należy wcześniej zaplanować kupno torebki. Warto zwrócić uwagę na:

-ulubiony kolor przyszłego obdarowanego,

-jego zainteresowania,

-jego estetyczne preferencje.

Tak więc świetnym wyborem dla dziecka będzie kolorowa torebka ozdobiona wieloma elementami oraz zawierająca obraz ulubionych postaci z bajek. Zupełnie inaczej jest w przypadku dorosłych, którzy nie tylko mają inne zainteresowania, ale także estetyczne preferencje. Z tego względu świetnym wyborem będzie wybór:

a) estetycznie przygotowanego ulubionego obrazu (np. kwiatów),

b) eleganckiej torebki pozbawionej konkretnego obrazu, ale ozdobionej wzorem,

c) typowo zaprojektowanej torebki świątecznej (np. z bombkami).

Czasem wybór odpowiedniego obrazu może sprawić trudność, dlatego uniwersalna torebka ozdobiona wzorem to także dobry pomysł. Niekiedy jednak osoby pakująca prezent chce się bardziej postarać lub sam prezent nie mieści się w torebce prezentowej. Wtedy pojawia się opcja zapakowania przedmiotu w ozdobny papier.

Ozdobny papier

Ozdobny papier to świetny pomysł dla osób chcących bardziej ozdobić prezent. W tym przypadku wybór również jest ogromny – istnieje wiele wzorów, które pojawiają się na papierach takiego rodzaju. Wybrać można: obrazy, które druga osoba bardzo lubi (np. serca, kwiaty), eleganckie wzory czy także typowe projekty świąteczne (z gałązkami, choinkami i tym podobnymi przykładami). Wybór również zależy od osoby przygotowującej prezent, a także od preferencji przyszłego obdarowanego.

Jednak pakowanie takiego prezentu nie jest łatwe. Jak ułatwić sobie pakowanie przedmiotu w papier ozdobny?

a) pakowanie prezentu w karton

Jedną z opcji jest wcześniejsze zapakowanie przedmiotu w karton o prostym kształcie, którego owinięcie będzie prostszym zadaniem od owijania skomplikowanych kształtów prezentu.

b) owinięcie samego prezentu, gdy ma on prosty kształt

Niektóre prezenty posiadają prosty kształt, który nie sprawia problemu w czasie pakowania – przykładem może być tu książka bądź czekolada, których zapakowanie jest prostszym zadaniem niż pakowanie figurki.

c) tworzenie „cukierka”

W krajach angielskich bardzo popularną formą prezentu jest papierowy cukierek, w którym znajdują się upominki. Pomysł ten można przenieść na polskie warunki. Owijanie skomplikowanych kształtów jest trudne i czasochłonne. Żeby temu zapobiec, można z papieru ozdobnego stworzyć kształt cukierka, w którym znajdować się będzie prezent. Tworzenie takiego kształtu nie jest trudne, wystarczy wszystkie odstające fragmenty papieru zakleić taśmą. Dodatkowo owinąć można „cukierek” wstążką czy ozdobnym drucikiem.

d) zanieść do punktu pakowania

W galeriach handlowych czy nawet niektórych sklepach często znajdują się osoby, które za niedużą dopłatą ładnie zapakują upominek w ozdobny papier. Praca ta wykonywana jest sumiennie i solidnie, gdyż pracodawcy kontrolują takich pracowników. W ten sposób można podarować pięknie zapakowany prezent, bez włożenia większego wysiłku

Pakowanie prezentów może sprawiać radość lub przyprawiać o dreszcze. Dlatego też każda osoba powinna wybrać odpowiedni sposób zapakowania prezentu indywidualnie. Istnieje wiele możliwości, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>